Perpetuum Mobile 9 - stručna praksa u Fidenzi, Italija
Od nedjelje 2. 3. 2025. naši tehničari su u Fidenzi, Italija gdje će obavljati svoju stručnu praksu u vrlo zanimljivim poduzećima u pratnji prof. Željke Turković u prvom tjednu i ravnatelja Tomislava Ćurkovića u drugom tjednu.
Lorena Jurišić i Paula Novoselac (TLŠ) svoju će praksu obavljati u poduzeću Dallara koje proizvodi komponente za automobile za utrke (F1 iF3) u odjelu za testiranje kvalitete.
Maja Katić (TCP) svoju praktičnu nastavu obavlja u poduzeću Cami SRL, Rafael Britvec i Bylbyl Čolakaj (TCP) u poduzeću Ferrara Systemi.
Prvi dan smo velikodušno dočekani u Institutu Berenini u Fidenzi, dočekao nas je ravnatelj instituta i zajedno s učenicima predstavio talijanski školski sustav i samu školu. Berenini je odlično opremljena škola koju pohađaju učenici koji se osposobljavaju za rad i pripremaju se za studij.
Utorak je učenicima bio prvi dan u poduzećima i jedva čekamo objaviti dojmove!
Željka Turković, dipl. oecc.





